Itt a fordulat: fittyet hány a Google az európai tényellenőrzésre
A Google és a Meta a tényellenőrzési kódex ellenére nem hajlandó alkalmazni az uniós előírásokat.
„Lényeges, hogy a törvényhozó választások a demokratikus jogok és szabadságjogok gyakorlásához megfelelő környezetben történjenek, ahogyan azt a hongkongi alaptörvény elrendeli” – írta Josep Borrell.
Sajnálkozását fejezte ki a hongkongi törvényhozási választások elhalasztása és az ellenzéki jelöltek kizárása miatt hétfőn Josep Borrell, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője, aki felszólította a kínai különleges közigazgatási terület hatóságait, hogy gondolják újra ezeket a döntéseket.
„A törvényhozó tanács megválasztásának egy évvel történő elhalasztása – a szükséghelyzeti kormányzásra való hivatkozással – késlelteti a tanács demokratikus mandátumának megújítását, és kétségbevonja a hongkongi alaptörvény által szavatolt jogok és szabadságjogok gyakorlását” – hangsúlyozta közleményében Josep Borrell. „A demokráciapárti jelöltek – közöttük a hongkongi nép által korábban demokratikusan megválasztott több jelenlegi törvényhozó – kizárása szintén gyengíti Hongkong mint szabad és nyílt társadalom nemzetközi hírnevét” – tette hozzá a főképviselő.
„Lényeges, hogy a törvényhozó választások a demokratikus jogok és szabadságjogok gyakorlásához megfelelő környezetben történjenek, ahogyan azt a hongkongi alaptörvény elrendeli” – írta még Josep Borrell. „Az Európai Unió felszólítja Hongkongot, hogy gondolja újra ezeket a döntéseket”.
A Peking által kinevezett Carrie Lam hongkongi kormányzó július 31-én jelentette be, hogy a koronavírus-járvány miatt elhalasztják a szeptemberben esedékes törvényhozási választásokat. A döntést megelőzően érvénytelenítették 12 demokráciapárti jelölt indulását a választásokon.
(MTI)